Piramida żywności

Dieta powinna być ustalana indywidualnie, bowiem na jej wybór wpływa wiele różnych czynników (wiek, rodzaj wykonywanej pracy, tryb życia, ewentualne choroby, itp.). Organizm potrzebuje różnych produktów spożywczych, które wybierane są według proporcji piramidy żywności.

Nasz organizm w ciągu jednej doby wymaga tego, aby mu dostarczyć:

  • węglowodany – 6 razy,
  • owoce i warzywa – 5 razy,
  • mleko (jogurt) – 2 razy,
  • białko – 2 razy,
  • tłuszcze – 15-25 gram.

W Internecie można znaleźć różne piramidy żywienia. Wizualnie mogą się one różnić (jedne przedstawiają ilość gramów, inne ilość porcji), jednak każda z nich przekazuje to samo i poleca spożywanie takich samych grup produktów.

Nie istnieje żadna dieta cud, choć często się o takich słyszy. Osoby, które chcą zgubić kilogramy, są szczególnie podatne na takie hasła. Nawet jeśli dzięki tej diecie ktoś schudnie kilka kilogramów, to po pierwsze, jest to tylko na chwilę, bowiem te kilogramy i tak wrócą, a po drugie, ryzykuje swoim zdrowiem, bowiem przez taką dietę organizm nie ma dostarczanych wszystkich potrzebnych mu składników.

Najzdrowsza i dająca najlepsze efekty jest zbilansowana dieta. Owszem, nie daje spektakularnych efektów w ciągu tygodnia, ale stosowana ciągle przynosi same korzyści: zdrowie, dobre samopoczucie, lśniące i mocne włosy, zdrowe paznokcie, ładną skórę, mniej kilogramów na wadze. A dieta połączona z ćwiczeniami fizycznymi (nawet lekkimi typu aerobic w domu czy szybkie spacery) pozwoli poczuć się i wyglądać młodziej każdej kobiecie.

© Copyright Kuchnia to nie cały świat dojrzalej kobiety 2024